Zamknij

REKLAMA
00:25, 02.09.2018
Poszukujemy właścicieli psów znalezionych w miejscowości Kamińsko, Przystajń ul. Słoneczna, bądź osób zainteresowanych adopcją zwierząt w przypadku braku możliwości ustalenia dotychczasowego opiekuna. Kontakt: Urząd Gminy Przystajń, tel: 34 319 11 53/54 wew. 113, e-mail: [email protected] Dla osoby zainteresowanej adopcją zapewniamy nieodpłatnie kompleksową wizytę weterynaryjną wraz z zabiegami np. odrobaczenie, szczepienie.
23:41, 01.09.2018
W środę 29 sierpnia, oficjalnie otwarto drogę Bór Zajaciński – Ługi Radły-Bór Zajaciński – Wrzosy – Brzeziny – Przystajń. Drogi objęte tym zadaniem, o łącznej długości 8,5 km, leżące w ciągu dróg powiatowych nr 2052S, 2054S i 2053S, służą mieszkańcom i podróżującym przez nasz powiat, wydatnie poprawiając komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Zadanie, które objęło wszystkie roboty ziemne wraz z położeniem nawierzchni, oznakowaniem poziomym drogi oraz położeniem 4,5 km chodnika, miało wartość 8.569.955,55 zł. Samorządy Powiatu Kłobuckiego oraz Gminy Przystajń, z własnych środków przeznaczyły na tę inwestycję prawie 6 milionów zł, a Starostwo Powiatowe w Kłobucku, pozyskało dodatkowo, dotację od Wojewody Śląskiego w wysokości 3 mln zł.
23:38, 01.09.2018
Wicestarosta Kłobucki Maciej Biernacki wraz z dyrektor Joanną Maruszczyk z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, reprezentując nasz powiat, uczestniczyli w naradzie zorganizowanej w czwartek, 30 sierpnia w Warszawie, przez Związek Powiatów Polskich i Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych. Narada, na której obecnych było ponad 100 starostów i wicestarostów oraz ponad 200 dyrektorów ZOZ-ów i szpitali powiatowych, została zwołana z powodu trudnej, aktualnej sytuacji w systemie ochrony zdrowia. Porozumienia zawarte w ostatnim czasie, między Ministrem Zdrowia i związkiem zawodowym pielęgniarek oraz narastająca fala roszczeń płacowych w całej służbie zdrowia, wydaje się nie do rozwiązania przy obecnym systemie finansowania służby zdrowia i stawkach stosowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wstrzymywanie się przez rząd z koniecznymi decyzjami w tym zakresie, grozi poważnymi problemami w ochronie zdrowia, nie tylko na szczeblu powiatów. W tych sprawach, które spędzają sen z powiek samorządowcom w całym kraju, uzgodniono jednolite stanowisko. Podobnie jak w kwestii potrzeby kontynuowania tego typu spotkań.
23:32, 01.09.2018
Zarząd Dróg i Gospodarki Komunalnej na polecenie Burmistrza Kłobucka prowadzi prace polegające na oczyszczeniu, konserwacji metalowych konstrukcji, a następnie pomalowaniu latarni na ul. Rómmla oraz na ul. Wyszyńskiego w Kłobucku. Prace konserwacyjne oświetlenia drogowego przewidziane są także w innych miejscach w gminie.
22:18, 22.03.2018
Policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach zatrzymali mężczyznę, który na terenie budowy autostrady pełnił funkcję stróża. 47-latek pilnował, aby z terenu budowy nic nie zginęło, a w przerwach ...palił marihuanę.W ręce mundurowych wpadł też dostawca narkotyku, który pozostanie pod policyjnym dozorem.
21:41, 22.03.2018
Policjanci z Kłomnic zatrzymali 20-latka podejrzanego między innymi o oszustwa, posługiwanie się podrobionymi dokumentami i wyłudzenie poświadczenia nieprawdy przez urzędnika. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wynajął w wypożyczalni samochód na skradziony dowód osobisty i prawo jazdy, a następnie przedkładając w urzędzie dokumenty od rzekomo kupionego za granicą auta, zdobył na na nie nowy dowód rejestracyjny. Warte 65 tys. zł. renault zostało odzyskane. Podejrzany trafił do aresztu.
21:30, 22.03.2018
Wydział kryminalny częstochowskiej komendy poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 10 marca 2018 roku około godziny 10.40 – 10.50, na drodze łączącej miejscowości Luborcza i Borowce, w którym kierujący quadem marki Shenke z nieustalonej przyczyny utracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie został przygnieciony przez ten pojazd. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł po kilku dniach.
21:21, 22.03.2018
W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł sobotniej nocy kolejny amator jazdy "na podwójnym gazie". Zatrzymany chwilę po północy 19-letni mieszkaniec miasta nigdy w życiu nie był jeszcze posiadaczem prawa jazdy. Nie przeszkodziło mu to jednak by z ponad promilem alkoholu usiąść za kierownicą seicento.
21:12, 22.03.2018
Od wczoraj rozpoczął już swoją ponad roczną odsiadkę "na kratkami" 32-letni czeladzianin. Poszukiwany przez będziński sąd mężczyzna wpadł po włamaniu dokonanym na terenie jednego z punktów skupu złomu. Próbując ratować własną "skórę" desperat próbował jeszcze zaproponować stróżom prawa łapówkę, w postaci własnej wypłaty. Mężczyzna odpowie jednak nie tylko za kradzież z włamaniem oraz przestępstwo korupcyjne. Na swoim przestępczym kącie ma on bowiem jeszcze dokonane w warunkach recydywy rozbój, groźby oraz uszkodzenie ciała innej osoby.
21:02, 22.03.2018
W ręce policjantów z będzińskiej drogówki wpadł w miniony weekend kolejny pijany kierowca lekceważący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany w piątkowe popołudnie 43-letni mieszkaniec Będzina pomimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim punto, a przy tym po jego organizmie krążyło niespełna dwa promile alkoholu.
REKLAMA
20:47, 22.03.2018
Zawierciańscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o pobicie 17-latka. Do zdarzenia doszło w czasie libacji alkoholowej w jednym z mieszkań na terenie Zawiercia. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt.
00:33, 18.03.2018
Utrata prawa jazdy, dwuletni pobyt w więzieniu oraz wysoka kara finansowa. Takie sankcje grożą nietrzeźwemu sprawcy dzisiejszej kolizji. Za zakrętem przed Skarżycami wypadł z drogi i dachował. Na szczęście uniknął poważnych obrażeń. Kolejny raz ostrzegamy przed skutkami jazdy na „podwójnym gazie”.
00:20, 18.03.2018
Zawierciańscy policjanci zostali wyposażeni w nowoczesne urządzenia służące do wykrywania w organizmie narkotyków i alkoholu. Nowy, mobilny sprzęt będzie wykorzystywany do walki z odurzonymi i nietrzeźwymi kierowcami.
10:44, 15.03.2018
Coraz bardziej modele numeryczne zaczynają się zgadzać co do ataku zimy nad naszym powiatem, co sugeruje, że z godziny na godziny atak jest coraz bardziej możliwy. Owe zmiany nastąpią już w Sobotę, kiedy to prognozujemy, że temperatura za oknami spadnie do ok. 0/-2 stopni, a także pojawi się przelotny lecz możliwie, że dość intensywny opad śniegu, co sprawi, że lokalnie z biegiem czasu może się zabielić. Najzimniej będzie w Niedzielę, kiedy to temperatura w ciągu dnia wyniesie aż -7 stopni i także spodziewamy się opadów śniegu. Z biegiem kolejnych dni spodziewamy się, że temperatura będzie się wahać podczas dnia od -5 do -1 stopnia.
23:18, 13.03.2018
Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą po raz kolejny w tym miesiącu przechwycili sporą ilość „lewego” towaru. Śledczy zatrzymali 62-latka, który jest podejrzewany o posiadanie blisko 86 tys. papierosów, kilkudziesięciu butelek z alkoholem i 1 kg tytoniu bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa przekraczają 95 tys. złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.
© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone