Zamknij

Narada w sprawie szpitali w Warszawie

23:38, 01.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj

Wicestarosta Kłobucki Maciej Biernacki wraz z dyrektor Joanną Maruszczyk z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, reprezentując nasz powiat, uczestniczyli w naradzie zorganizowanej w czwartek, 30 sierpnia w Warszawie, przez Związek Powiatów Polskich i Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.           
Narada, na której obecnych było ponad 100 starostów i wicestarostów oraz ponad 200 dyrektorów ZOZ-ów i szpitali powiatowych, została zwołana z powodu trudnej, aktualnej sytuacji w systemie ochrony zdrowia. Porozumienia zawarte w ostatnim czasie, między Ministrem Zdrowia i związkiem zawodowym pielęgniarek oraz narastająca fala roszczeń  płacowych w całej służbie zdrowia, wydaje się nie do rozwiązania przy obecnym systemie finansowania służby zdrowia i stawkach stosowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wstrzymywanie się przez rząd z koniecznymi decyzjami w tym zakresie, grozi poważnymi problemami w ochronie zdrowia, nie tylko na szczeblu powiatów. W tych sprawach, które spędzają sen z powiek samorządowcom w całym kraju, uzgodniono jednolite stanowisko. Podobnie jak w kwestii potrzeby kontynuowania tego typu spotkań.

[Powiat Kłobucki]

(.)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone