Zamknij
REKLAMA

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy. Jechał 126km/h w terenie zabudowanym!

11:39, 04.10.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Niestety pomimo wielu apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy w dalszym ciągu znacznie przekraczają prędkością w terenie zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie podczas weryfikacji naniesionego przez mieszkańców zagrożenia, prawo jazdy stracił 47-latni kierowca forda kuga, który w terenie zabudowanym, w Nowej Szarlejce, jechał z prędkością 126km/h!

Niestety pomimo wielu działań profilaktycznych i apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy w dalszym ciągu nie przestrzegają przepisów i zdarza się, że znacznie przekraczają prędkością w terenie zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy sami, precyzyjnie zaznaczają miejsca gdzie kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

W minioną niedzielę, podczas weryfikacji zagrożenia w Nowej Szarlejce, prawo jazdy stracił 47-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który w terenie zabudowanym jechał fordem kuga z prędkością 126km/h!

Przypominamy, że czas reakcji kierowcy na dostrzeżenie zagrożenia na drodze wynosi około 1 sekundy, natomiast w tym czasie, przy prędkości 100km/h, samochód pokonuje odległość około 28 metrów!!!

Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego!!!

(KPP Kłobuck)

(D.D)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone