Zamknij
REKLAMA

Pijany Ukrainiec potrącił dwoje nastoletnich rowerzystów

22:08, 08.09.2018 | red.
REKLAMA
Skomentuj

1 września miejscowości Lutrowskie (Gmina Krzepice) kierowca renault potrącił dwoje nastoletnich rowerzystów. Pojazdem kierował 22-letni obywatel Ukrainy, który miał w organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i w trybie przyśpieszonym doprowadzony do sądu, gdzie usłyszał wyrok pozbawienia wolności.

1 września, kilka minut po godzinie 17.00 w miejscowości Lutrowskie (Gmina Krzepice) doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kierowca renault kangoo po wyjechaniu z zakrętu, przejechał przez oś jezdni i wjeżdżając wprost w jadących z przeciwka nastoletnich rowerzystów. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznali 15-letnia dziewczyna i jej rówieśnik, którzy karetkami pogotowia ratunkowego zostali zabrani do szpitala. Oboje mogą mówić o wielkim szczęściu, gdyż po dokładnych badaniach okazało się, że nie doznali poważnych obrażeń ciała.

Samochodem kierował 22-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał w organizmie 3 promile alkoholu. Wraz z nim podróżował jego znajomy, również obywatel Ukrainy, który na miejscu odmówił badania stanu trzeźwości. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Samochód biorący udział w zdarzeniu został zabezpieczony i poddany dokładnym oględzinom. Ponadto policjanci zlecili pobranie krwi od zatrzymanych.

Po wykonaniu wszystkich koniecznych czynności policyjnych, ustaleniu przebiegu zdarzenia oraz dokładnym ustaleniu obrażeń pokrzywdzonych, policyjne zarzuty jazdy po pijanemu i spowodowania kolizji usłyszał 22-letni kierowca samochodu. Nieodpowiedzialny cudzoziemiec w trybie przyśpieszonym został doprowadzony do częstochowskiego sądu gdzie zatrzymano jego paszport i skazano na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

żródło: policja.gov.pl

(red.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone