Zamknij
REKLAMA

Kłobuccy kryminalni zlikwidowali uprawę nielegalnych konopi

11:44, 14.09.2018 | red.
REKLAMA
Skomentuj

Kłobuccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. W okolicach Praszczyków w gminie Panki, rosły cztery dwumetrowe rośliny. O ich uprawę podejrzany jest 34-letni mieszkanie powiatu kłobuckiego, który został zatrzymany na "gorącym uczynku" podczas podlewania nielegalnych konopi.

Na początku września kłobuccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej trafili na trop uprawy konopi indyjskich. Z uzyskanych informacji wynikało, że w lesie, w okolicach miejscowości Praszczyki w gminie Panki, rośnie kilka dużych krzaków nielegalnej rośliny. W toku wykonywania policyjnych czynności śledczy namierzyli 34-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego, który zajmował się uprawą. W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany na „gorącym uczynku”, podczas podlewania konopi. Leśna uprawa została zlikwidowana a podejrzany usłyszał kryminalne zarzuty. Policjanci zabezpieczyli cztery duże krzaki nielegalnych konopi indyjskich, z których największy miał ponad 2,7 metra wysokości.

Aktualnie śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, która jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie.

Przypominamy, że wg przepisów prawa, uprawianie nielegalnych konopi indyjskich jak i posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków jest karalne.

Jeśli ktokolwiek posiada podejrzenia, że na terenie niezamieszkałej posesji, działce lub działce leśnej ktoś może prowadzić nielegalną działalność bez woli i wiedzy właściciela (np. nielegalną uprawę konopi indyjskich) powinien niezwłocznie powiadomić o tym fakcie najbliższą jednostkę policji. Gwarantujemy anonimowość.

(red.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone