Zamknij
REKLAMA

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP

01:23, 30.08.2019 | D.D
Skomentuj
Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP / Kłobuck
REKLAMA

Zarządzeniem z dnia 27 sierpnia 2019 roku Prezes Rady Ministrów wprowadził pierwszy stopnień alarmowy ALFA i ALFA-CRP, który obowiązuje na terenie całego kraju od 28 sierpnia (od godz. 00.01) do 3 września 2019 r. (do godz. 23.59).

Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz oficjalną wizytą Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. Podobne środki bezpieczeństwa były już podejmowane przy organizacji innych wydarzeń międzynarodowych, takich jak COP24 czy Światowe Dni Młodzieży.

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego administratorzy obiektów użyteczności publicznej zobowiązani się do zachowania zwiększonej czujności. Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Stopnie alarmowe CRP dotyczą z kolei zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

źródło: https://www.gov.pl/web/mswia

[UG Poraj]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz