Zamknij
REKLAMA

POWSTAJE PARK GOSPODARCZY NOWY INWESTOR W NASZEJ GMINIE

14:06, 02.11.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Dziś możemy oficjalnie potwierdzić ściągnięcie do naszej gminy nowego inwestora. We wtorek, 16 października br., Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał porozumienie z Prezesem Zarządu Hillwood Polska sp. z o. o. Hubertem Michalakiem, w sprawie budowy układu komunikacyjnego.

Przedmiotem porozumienia jest przejęcie przez gminę nadzoru nad przebiegiem budowy układu komunikacyjnego, finansowanego w całości przez inwestora. Układ komunikacyjny będzie służył nie tylko obsłudze parku gospodarczego, ale również mieszkańcom. Inwestor będzie zobowiązany do zbudowania nowych dróg gminnych oraz przebudowania odcinka drogi DK 43 w postaci ronda. Na terenach inwestycyjnych postaną wielkopowierzchniowe hale przemysłowe, które będą wynajmowane różnego rodzaju przedsiębiorcom.

Dzięki podpisanemu porozumieniu w naszej gminie powstanie park gospodarczy na powierzchni ok 13 ha, który da około kilkaset miejsc pracy oraz zwiększy wpływy do budżetu z tytułu podatków. Skutkiem tego będzie również wpływ z podatków do kasy gminy.

Rozpoczęcie realizacji planowane jest jeszcze w tym roku, zakończenie w roku 2019. Jesteśmy przekonani, że to wspólne przedsięwzięcie spowoduje zainteresowanie kolejnych inwestorów.

(UMiG Kłobuck)

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone