Zamknij
REKLAMA

V Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego

12:52, 02.05.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
V Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego

15 maja w Bytomiu rozpoczną się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego, który 27 lat temu zginął na służbie z rąk bandytów. By uczcić jego pamięć, od lat organizowane są zawody, w których udział mogą brać nie tylko funkcjonariusze służb mundurowych i pracownicy cywilny, ale i nie związani z mundurem miłośnicy biegania. Już dziś można zgłosić swoje uczestnictwo w biegu, który odbędzie się na terenie bytomskiego ośrodka Sport Dolina.

2 maja przypada 27 rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów, kiedy wraz z kolegą z patrolu chciał wylegitymować mężczyzn, co do których istniało podejrzenie, że chcieli ukraść samochód dostawczy. Gdy tylko mundurowi wysiedli z radiowozu, w ich kierunku padły strzały. Marek Sienicki zginął na miejscu. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

By uczcić jego pamięć, od lat organizowane są wojewódzkie mistrzostwa w biegu przełajowym. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Terenowy NSZZP w Bytomiu. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia.

Zawody odbędą się 15 maja w Dolomitach Sportowej Doliny w Bytomiu przy ul. Blachówka. Bieg rozpocznie się o godz. 11.30. W zawodach mogą uczestniczyć zarówno funkcjonariusze służb mundurowych oraz pracownicy cywilni, jak i wszystkie osoby nie związane z mundurem. 


Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosi około 9 km, poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zwycięzcy zawodów otrzymają pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego, kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal.


Zapisy wyłącznie na stronie www.zmierzymyczas.pl (do 9 maja br.) 


Serdecznie zapraszamy reprezentacje jednostek i wydziałów policji oraz wszystkich miłośników biegania!

[KPP Kłobuck]

 

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone