Zamknij
REKLAMA

Mundurowi spotkali się z seniorami ze Złochowic

21:30, 25.11.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Kłobuccy mundurowi spotkali się z seniorami ze Złochowic. Podczas dyskusji mundurowi przypominali, co robić, aby nie paść ofiarą kradzieży czy oszustw metodą „na wnuczka”. Nie zabrakło również informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz korzyści wynikających z funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W czasie wizyty mundurowych seniorzy dowiedzieli się jak unikać zagrożeń w miejscu zamieszkania, gdzie mogą zetknąć się z oszustami i domokrążcami, a także w miejscach publicznych i środkach komunikacji miejskiej. Profilaktyk społeczny sierż.sztab. Tomasz Solnica wraz z dzielnicowym mł.asp. Mariuszem Tałajem omówili i jednocześnie ostrzegali przed przestępcami oszukującymi starsze osoby metodami na tzw „wnuczka” czy też „na policjanta”. Tradycyjnie wiele uwagi poświęcono bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów.

Uczestnicy spotkania zadawali policjantom dużo pytań na nurtujące ich tematy związane z bezpieczeństwem. Nie zabrakło również dyskusji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz kradzieży danych osobowych. Korzystając z okazji mundurowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja komenda”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział i bardzo ciekawą dyskusję na spotkaniu!

(KPP Kłobuck)

 

(D.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone