Zamknij
REKLAMA

Starosta Kłobucki na odsłonięciu pomnika w Grodzisku

21:55, 01.12.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 25 listopada obok kościoła parafialnego pw. Apostołów Piotra i Pawła w Grodzisku w gminie Wręczyca Wielka, odsłonięto pomnik, na którym znalazły się postacie papieża Jana Pawła II, ks. Andrzeja Boboli i ks. Piotra Skargi.

Pomnik został wykonany w pracowni Rafała Cywińskiego, artysty plastyka z Krakowa. Uroczystościom odsłonięcia i poświęcenia pomnika przewodniczył ks. Kazimierz Troczyński.

Upamiętnienie  monumentem 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, to inicjatywa proboszcza miejscowej parafii ks. Adama Koszuta. W realizacji pomysłu, najbardziej pomogli miejscowi przedsiębiorcy i fundatorzy przedsięwzięcia: Wiesław Winecki, Wiesław Kulej i Jan Czerwiński. Po mszy św. miał miejsce koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu z Wręczycy Wielkiej. Wręczono także pamiątkowe medale dla osób zasłużonych dla parafii oraz dla powstania pomnika. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Radna Rady Powiatu Aneta Kiepura, Wójt Tomasz Osiński i Przewodniczący Rady Gminy Wręczyca Wielka Marek Prubant.

Zdjęcia: "Niedziela"

(Powiat Kłobucki)

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone