Zamknij
REKLAMA

Dzień nowoczesnych technologii w edukacji z udziałem kłobuckich policjantów

12:18, 06.04.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Kłobuccy policjanci wzięli udział w „Dniu nowoczesnych technologii w edukacji”, który odbył się w ZSP w Parzymiechach. Podczas warsztatów prowadzonych przez mundurowych, uczniowie dowiedzieli się na czym polega codzienna służba stróżów prawa oraz o tym jak pracuje policjant rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Ponadto bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie technika kryminalistyki, który opowiedział jakie czynności wykonuje na miejscu zdarzenia.

Policjanci z kłobuckiej komendy odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Parzymiechach. Spotkanie było związane z odbywającym się tam „Dniem nowoczesnych technologii w edukacji”.

W związku z tym wydarzeniem, mundurowi przeprowadzili warsztaty podczas, których profilaktyk społeczny sierż.sztab, Tomasz Solnica wspólnie z sierż. Marleną Wiśniewską opowiedzieli na czym polega codzienna służba stróżów prawa oraz przypomnieli najważniejsze zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Następnie o swojej pracy opowiedział dzielnicowy mł.asp. Mariusz Tałaj, który wchodzi w skład zespołu rozpoznania minersko – pirotechnicznego działającego w strukturach naszej komendy.

Głównym punktem prowadzonych zajęć było zapoznanie uczniów z pracą technika kryminalistyki, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o tym co robi na miejscu zdarzenia. Policjant pokazał uczniom zestawy do zabezpieczania śladów i dowodów. Każdy z uczestników spotkania mógł na własne oczy zobaczyć jak pobiera się odciski palców, a także na czym polega zbieranie i zabezpieczenie innych śladów.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone