Zamknij
REKLAMA

Dzielnicowi wspierają projekty realizowane przez kłobucki GOPS

13:09, 06.04.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Kłobuccy dzielnicowi i policjanci zajmujący się profilaktyką włączyli się w projekty realizowane przez kłobucki GOPS. Podczas roboczego spotkania mundurowi zapoznali się z założeniami nowych inicjatyw pt.: „Kłobuckie Centrum Usług Społecznych” oraz „Anioł Stróż dla Seniora”. W czasie prowadzonej dyskusji pracownicy socjalni i policjanci określili zadania i sposób pomocy, która będzie kierowana do dzieci i młodzieży oraz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Kłobuccy dzielnicowi, profilaktyk społeczny oraz policjanci zajmujący się profilaktyką wzięli udział w spotkaniu z pracownikami socjalnymi, które zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłobucku. Inicjatywa związana była z realizacją nowych projektów społecznych: „Kłobuckie Centrum Usług Społecznych” oraz „Anioł Stróż dla Seniora”.

Celem pierwszego projektu jest wprowadzenie nowych usług społecznych oraz podniesienie ich dostępności i jakości, a także utworzenie systemu wsparcia i rozwoju asystentury rodzinnej oraz utworzenie placówki wsparcia dziennego „Kłobuś”. W ramach drugiego projektu kłobucki ośrodek pomocy społecznej chce wprowadzić innowacyjne usługi społeczne dla osób niesamodzielnych i nieaktywnych zawodowo w wieku 60+, w formie sąsiedzkich usług opiekuńczych, nowoczesnych usług teleopieki oraz wsparcia opiekunów faktycznych.

Podczas roboczego spotkania mundurowi zapoznali się z założeniami nowych inicjatyw. Jednocześnie podczas prowadzonej dyskusji pracownicy socjalni i policjanci określili zadania i sposób pomocy, która będzie kierowana do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Ponadto określono harmonogram i tematykę policyjnych prelekcji profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, które również będą odbywać się we współpracy z kłobuckim GOPS-em. Poza dzielnicowymi i policjantami zajmującymi się profilaktyką, w wydarzeniu uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku podinsp. Artur Wilczyński oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Kłobucku asp.sztab. Dariusz Idasz.

Więcej informacji na temat nowych projektów można znaleźć na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłobucku.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone