Zamknij
REKLAMA

Wizyta Śląskiego Zrzeszenia LZS w Gminie Kłobuck

16:17, 15.06.2019 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

31 maja 2019 roku Zarząd Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe na czele z Prezesem Andrzejem Sadlokiem spotkał się Burmistrzem Kłobucka Jerzym Zakrzewskim.
Śląski LZS i komisję rewizyjną reprezentowali: Teresa Zarobkiewicz, Andrzej Lacel, Jacek Staniewski, Czesław Żaczek i Krzysztof Bąbik.
Tematem przewodnim były osiągnięcia, funkcjonowanie i działalność sekcji i klubów sportowych, zasoby bazowe, oferta sportowo – rekreacyjna dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz zasady i formy wsparcia przez samorząd gminny i podległe jednostki.
Dyskutowano o perspektywach i sposobach aktywizacji dzieci do uczestnictwa w ofercie szkoleniowej miejscowych klubów sportowych, współfinansowaniu zadań ze środków centralnych.
Sekretarz Sylwia Piątkowska zapoznała gości z historią lokalnego sportu zapisaną w publikacjach, na stronach internetowych Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka i Gminy Kłobuck.
Obecny na spotkaniu członek Rady Wojewódzkiej, jednocześnie prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS Grzegorz Garbaciak przypomniał dotychczasową współpracę z Gminą Kłobuck oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który reprezentował dyrektor Jacek Krakowian. Od 2010 roku dwukrotnie w Kłobucku odbywał się Finał Śląski Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka, Półfinały Mistrzostw Śląska w tenisie stołowym. Przy okazji organizacji biegów, turniejów, jubileuszy kluby otrzymywały trofea, sprzęt sportowy, współfinansoawane były wyjazdy na zawody szczebla centralnego, szkolenie z zarządzania w sporcie i kurs sędziowski z lekkoatletyki.

[UMiG Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz