Zamknij
REKLAMA

100 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

16:43, 15.06.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

W Kaletach, w powiecie tarnogórskim, miała miejsce 31 maja  uroczysta gala uświetniająca obchody 100 rocznicy istnienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

To ogólnopolskie stowarzyszenie, prowadzi działalność kierowaną dla dzieci w potrzebie, w całej Polsce. W powiecie kłobuckim, we współpracy ze Starostwem Powiatowym prowadzi w Hutce placówki dla niepełnosprawnych: Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Klub Dziennego Pobytu.

W rocznicowych uroczystościach w Kaletach, na zaproszenie Śląskiego Oddziału Regionalnego TPD, który je zorganizował, uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządu i instytucji Powiatu Kłobuckiego i Gminy Wręczyca Wielka. W oficjalnej części obchodów Wicestarosta Kłobucki Zdzisława Kall odebrała ufundowana przez TPD statuetkę: „ Powiat Przyjazny Dzieciom”.

Wyróżnienia i odznaczenia za owocną i aktywną współpracę z TPD, otrzymali także Dyrektor Tomasz Sobiś z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku, Elżbieta Cendal – Kierownik Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Hutce, Tomasz Szymański – Kierownik WTZ w Hutce oraz Barbara Paliwoda – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowie.

Obchodom towarzyszył pełen śpiewu, zabaw i kolorowych nagród - Wielki Festyn Rodzinny w Kaletach Zielonej dla dzieci i dorosłych.

[Powiat Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone