Zamknij
REKLAMA

Starostwo na rzecz niepełnosprawnych

22:37, 12.07.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Starostwo na rzecz niepełnosprawnych / Kłobuck

W dniu 3 lipca 2019 roku na zaproszenie Starosty Henryka Kiepury w Powiecie Kłobuckim gościli przedstawiciele Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych: Dyrektor Oddziału  Pan Jan Wroński i Pełnomocnik PFRON Pani Teresa Saczuk.  Tego dnia w Starostwie Powiatowym w Kłobucku pomiędzy Państwowym  Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Powiatem Kłobuckim zawarte zostały: Umowy o dofinansowanie do zakupu schodołazów w ramach likwidacji barier architektonicznych dla Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku oraz dla Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich oraz Porozumienie w sprawie  wdrożenia Systemu obsługi wsparcia finansowego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W imieniu Powiatu Kłobuckiego dokumenty podpisali: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Członek Zarządu Krzysztof Nowak, a w imieniu PFRON: Dyrektor Oddziału Śląskiego PFRON Jan Wroński oraz Pełnomocnik PFRON Teresa Saczuk.         

W lutym 2019 roku Powiat Kłobucki wystąpił do Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie do likwidacji  barier architektonicznych w dwóch placówkach oświatowych (szkoła średnia i podstawowa )gdzie uczęszczają niepełnosprawni uczniowie poruszający się na wózkach inwalidzkich.  W efekcie tych działań  pozyskano:
- 8.649 zł. na zakup schodołazu dla Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich 
-  6.150 zł. na zakup schodołazu dla Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.        

Dzięki tym inwestycjom od nowego roku szkolnego niepełnosprawni uczniowie będą mieli możliwość przemieszczania się na różne poziomy budynku a przez to w pełni korzystać z infrastruktury szkoły w tym zasobów sal tematycznych i uczestniczyć na bieżąco w życiu społecznym klasy.

Zawarto również Porozumienie w sprawie wdrożenia Systemu obsługi wsparcia finansowego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. System  jest platformą elektroniczną stworzoną i wdrażaną przez PFRON w celu obsługi zadań  powiatu dofinansowanych ze środków PFRON realizowanych przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie i Powiatowe Urzędy Pracy. Daje również możliwość elektronicznego składania wniosków osobom niepełnosprawnym . Zgodnie z założeniami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych System obsługi wsparcia finansowego stanie się od przyszłego roku obowiązkowym narzędziem do dokonywania rozliczeń między jednostkami samorządu a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W spotkaniu podczas zawierania umów wzięli także udział Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Zajączkach Drugich Pani  Wiesława Karasiak  Dyrektorka Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku Pani Katarzyna Ściebura, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.        

Po podpisaniu dokumentów na zaproszenie Starosty Przedstawiciele Oddziału Śląskiego PFRON i uczestnicy spotkania  udali się z wizytą do Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. Po  prezentacji działalności placówki dokonanej przez Pana Jana Wiesiołka – Prezesa Stowarzyszenia prowadzącego placówkę oraz Panią Elżbietę Cendal Uczestnicy klubu, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście spędzili wspólnie czas przy poczęstunku zorganizowanym przez kadrę placówki.    

[Powiat Kłobuck]

REKLAMA
(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone