Zamknij
REKLAMA

No promil No problem w ZSZ-P w Kalei

19:13, 03.11.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
No promil No problem w ZSZ-P w Kalei / Kłobuck

Profilaktyk społeczny z kłobuckiej komendy i dzielnicowi z wręczyckiego komisariatu uczestniczyli w happeningu "No promil - no problem" zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kalei. Wydarzenie to połączone było z gminnym konkursem ortograficznym „Abstynentem być”, po którym uczniowie przemaszerowali ulicami Kalei z transparentami ostrzegającymi kierowców o zgubnych skutkach jazdy pod wpływem alkoholu.

W minionym tygodniu w szkole w Kalei odbyła się kolejna edycja happeningu pod hasłem „No promil – No problem”.

Ta inicjatywa ukierunkowana była na uświadomienie uczniom, jakie niebezpieczeństwo stwarzają na drodze nietrzeźwi kierujący.

Na początku uczniowie wysłuchali prelekcji prowadzonej przez profilaktyka społecznego kłobuckiej komendy st.sierż. Marlenę Wiśniewską, o negatywnych skutkach spożywania alkocholu oraz bardzo poważnych zagrożeniach wynikających z prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. W trakcie swojego wystąpienia policjantka poruszyła również  temat szeroko rozumanego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W kolejnej części wydarzenia, uczniowie wzięli udział w gminnym konkursie ortograficznym pod tytułem „Abstynentem być”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe natomiast każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Dodatkowo za wykonanie plakatów promujących akcję antyalkoholową organizatorzy przekazali dzieciom atrakcyjne gry planszowe

Tradycyjnie już, happening zakończył się przemarszem uczniów ulicami Kalei z własnoręcznie wykonanymi plakatami promującymi bezpieczne zachowania na drodze i ostrzegającymi kierowców o tragicznych skutkach prowadzenia samochodu po pijanemu. W trakcie marszu dzielnicowi zatrzymywali samochody, a uczniowie informowali o akcji oraz rozdawali ulotki propagujące trzeźwość na drogach. Przejeżdżający przez Kalej kierowcy otrzymywali od uczestników przemarszu ulotki zachęcające do przestrzegania przepisów drogowych.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone