Zamknij
REKLAMA

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy. Jechał 126km/h w terenie zabudowanym!

11:39, 04.10.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Niestety pomimo wielu apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy w dalszym ciągu znacznie przekraczają prędkością w terenie zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie podczas weryfikacji naniesionego przez mieszkańców zagrożenia, prawo jazdy stracił 47-latni kierowca forda kuga, który w terenie zabudowanym, w Nowej Szarlejce, jechał z prędkością 126km/h!

Niestety pomimo wielu działań profilaktycznych i apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy w dalszym ciągu nie przestrzegają przepisów i zdarza się, że znacznie przekraczają prędkością w terenie zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy sami, precyzyjnie zaznaczają miejsca gdzie kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

W minioną niedzielę, podczas weryfikacji zagrożenia w Nowej Szarlejce, prawo jazdy stracił 47-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który w terenie zabudowanym jechał fordem kuga z prędkością 126km/h!

Przypominamy, że czas reakcji kierowcy na dostrzeżenie zagrożenia na drodze wynosi około 1 sekundy, natomiast w tym czasie, przy prędkości 100km/h, samochód pokonuje odległość około 28 metrów!!!

Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego!!!

(KPP Kłobuck)

(D.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone