Zamknij
REKLAMA

Kierowca stracił prawo jazdy podczas weryfikacji zagrożenia z KMZB

16:33, 15.03.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Niestety pomimo wielu apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy w dalszym ciągu znacznie przekraczają prędkością w terenie zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie podczas weryfikacji naniesionego zagrożenia, prawo jazdy stracił 50-letni kierowca renault, który w terenie zabudowanym, na ul. Sienkiewicza we Wręczycy Wielkiej, jechał z prędkością 114km/h!

Niestety pomimo wielu działań profilaktycznych i apeli dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcy w dalszym ciągu nie przestrzegają przepisów i zdarza się, że znacznie przekraczają prędkością w terenie zabudowanym. W walce z „piratami drogowymi” bardzo dobrze sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mieszkańcy sami, precyzyjnie zaznaczają miejsca gdzie kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

W ubiegłym tygodniu, podczas weryfikacji zagrożenia na ul. Sienkiewicza we Wręczycy Wielkiej, policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy stracił 50-letniego mieszkanica powiatu częstochowskiego, który w terenie zabudowanym jechał renault z prędkością 114km/h!

Przypominamy, że czas reakcji kierowcy na dostrzeżenie zagrożenia na drodze wynosi około 1 sekundy, natomiast w tym czasie, przy prędkości 100km/h, samochód pokonuje odległość około 28 metrów!!!

Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego!!!

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone