Zamknij
REKLAMA

Dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Obaj w terenie zabudowanym jechali 108km/h.

16:47, 15.03.2019 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

Laserowy miernik TruCam obsługiwany przez policjantów z kłobuckiej drogówki w ostatnich dniach zarejestrował vw i citroena, które w terenie zabudowanym poruszały się z prędkością 108 km/h. Pierwszy z nich jechał ul. Zamoyskiego w Wąsoszu Górnym, a drugi ul. Częstochowską w Lipiu. Kierowcy tych pojazdów otrzymali wysokie mandaty i punkty karne oraz stracili prawo jazdy, które odzyskają za 3 miesiące.

Policjanci z kłobuckiej drogówki dyscyplinują kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości jednocześnie stwarzając zagrożenie dla siebie samych oraz dla innych uczestników ruchu drogowego. Zgłoszenia dotyczące zbyt szybkiej jazdy są też jednymi z najczęściej przekazywanych informacji przez samych mieszkańców.

W ostatnich czasie na drogach powiatu kłobuckiego prawo jazdy straciło dwóch doświadczonych kierowców.

Wczoraj kilka minut po godzinie 11.00 na ul. Częstochowskiej w Lipiu, policjanci zatrzymali citroena, który poruszał się z prędkością 108km/h w terenie zabudowanym. Samochodem kierował 55-letni, który jest mieszkańcem gminy Lipie. Kilka dni wcześniej dokument uprawniający do kierowania pojazdem stracił 51-letni mieszkaniec gminy Miedźno, który na ul. Zamoyskiego w Wąsoszu Górnym również przekroczył dozwolona prędkość o 58km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obaj kierowcy otrzymali wysokie mandaty, na ich konto dopisano również punkty karne, a prawo jazdy otrzymają dopiero za trzy miesiące.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci wykorzystywali laserowe urządzenie pomiarowe TruCam LTI 20/20. Przypominamy, że jedną z zalet urządzenia jest fakt, iż podczas pomiaru prędkości wykonywane jest zdjęcie z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu. Eliminuje to wątpliwości co do tego, który samochód był przedmiotem pomiaru. TruCam może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu video w trakcie całego cyklu pomiaru. W rezultacie zapisany zostaje dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz