Zamknij
REKLAMA

Dostawczy bus uderzył w ciężarówkę. Apelujemy o ostrożność!

12:44, 06.04.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 43 pomiędzy Opatowem a Krzepicami. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierowca dostawczego fiata, podczas wymijania się z ciężarowym manem, z nieustalonej przyczyny przejechał przez oś jezdni i uderzył w bok ciężarówki. Apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądną jazdę oraz skupienie i uwagę na drodze.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 7.00 na drodze krajowej nr 43, pomiędzy Opatowem a Krzepicami, na wysokości Iwanowic Małych. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Krzepic kierowca dostawczego fiata, podczas wymijania się z ciężarowym manem, z nieustalonej przyczyny przejechał przez oś jezdni i uderzył w bok ciężarówki. Następnie samochód dostawczy przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów, po czym zatrzymał się na prawym poboczu drogi. Ciężarówką kierował mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który był trzeźwy. Na skutek wypadku poważnych obrażeń ciała doznał kierowca dostawczego fiata, 53-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie), który został zabrany do częstochowskiego szpitala. Jego stan trzeźwości będzie ustalony poprzez badanie krwi. W ducato poza kierowcą jechało jeszcze dwóch pasażerów, którzy nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

Od chwili wypadku do godziny 10.50 droga krajowa była zamknięta z uwagi na policyjne czynności. Na miejscu pracowali mundurowi z drogówki oraz technik kryminalistyki, który uczestniczył w wykonywanych oględzinach oraz strażacy. Teraz sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. W toczącym się postępowaniu powołany będzie biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych oraz stanu technicznego pojazdów. Sprawę nadzoruje prokuratura rejonowa w Częstochowie.

Apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądną jazdę. Pamiętajmy, że za kierownicę powinniśmy wsiadać wypoczęci, a podczas jazdy musimy być skoncentrowani na tym, co się dzieje na drodze. Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone