Zamknij
REKLAMA

W terenie zabudowanym jechał 116km/h! Został zatrzymany po pościgu

15:20, 15.06.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

We Wręczycy Wielkiej zakończyła się ucieczka 23-latka jadącego audi, który kilkanaście minut wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powód próby zatrzymania pojazdu był poważny, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w terenie zabudowanym prowadził samochód z prędkością 116km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany 500-złotowym mandatem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi 5 lat więzienia.

W miniony wtorek na ul. Reymonta w Kamyku, policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Około godziny 18.00 mundurowi zmierzyli prędkość audi. Laserowy miernik wskazał, że samochód w terenie zabudowanym poruszał się o wiele za szybko, bo z prędkością 116km/h. Wobec takich okoliczności mundurowi podjęli próbę zatrzymania. Jego kierowca najpierw zwolnił, po czym dojeżdżając do policyjnego patrolu gwałtownie przyśpieszył i odjechał w kierunku Kłobucka. Mundurowi ruszyli w pościg za piratem drogowym. Jednocześnie, za pośrednictwem oficera dyżurnego, przekazano informację dotycząca marki, koloru oraz numeru rejestracyjnego uciekającego samochodu. Po kilku minutach audi zostało zatrzymane w Wręczycy Wielkiej przez policjantów z tamtejszego komisariatu.

Okazało się, że samochodem kierował 23-letni mieszkaniec Gminy Wręczyca Wielka, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 500-złotowy mandat, a do jego konta dopisano 10 punktów karnych. Ponadto, w najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut karny niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KazkKazk

0 0

Chyba w waszych snach *%#)!& po paru minutach od kamyka zatrzymali go we Wręczycy wielkiej i po *%#)!& tak kłamać parowy 20:50, 15.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone