Zamknij
REKLAMA

Kłobuccy policjanci przejęli lewy tytoń

15:36, 15.06.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

Kłobuccy policjanci zajmujący się, zwalczaniem przestępstw gospodarczych przejęli przesyłkę kurierską, w której było ponad 5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. W toku dalszych czynności, stróże prawa namierzyli właścicielkę paczki, 60-letnią kobietę, która od dłuższego czasu prowadziła nielegalny handel tytoniem i papierosami. Podejrzana usłyszała zarzuty, związane ze stratą Skarbu Państwa powstałą w wyniku uszczuplenia podatku akcyzowego na ponad 87 tys. złotych.

Policjanci zwalczający przestępczością gospodarczą kłobuckiej komendy uzyskali informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Wręczyca Wielka dochodzi do handlu tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzowych. Z ustaleń wynikało, że nielegalny tytoń dostarczany jest do sklepu spożywczego w dobrze zapakowanych paczkach przez firmę realizującą usługi kurierskie. Stróże prawa ustalili, że ze sklepu paczki ostatecznie odbierała kobieta, mieszkanka tej samej miejscowości, która była ich adresatką. Na początku czerwca policjanci zrealizowali sprawę nad którą pracowali i przejęli paczkę zawierającą ponad 5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Następnie dotarli do typowanej wcześniej kobiety, u której zabezpieczono dowody wiążące ją z nielegalnym procederem. Podczas analizy materiału dowodowego okazało się, że kobieta łamała prawo od dłuższego czasu. Zebrane i potwierdzone informacje poskutkowały przedstawieniem podejrzanej zarzutów karnych związanych ze stratą Skarbu Państwa powstałą w wyniku uszczuplenia podatku akcyzowego na ponad 87 tys. złotych. O dalszych losach podejrzanej zadecyduje prokurator i sąd.

Przypominamy, że za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie należności podatkowych może grozić kara kilku lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone