Zamknij
REKLAMA

Policjanci z drogówki zatrzymali kolejne dwa prawa jazdy

21:22, 06.09.2019 | D.D
Skomentuj
Policjanci z drogówki zatrzymali kolejne dwa prawa jazdy / Kłobuck
REKLAMA

Laserowy miernik TruCam obsługiwany przez policjantów z kłobuckiej drogówki w ostatnich dniach zarejestrował audi i peugeota, które w terenie zabudowanym poruszały się stanowczo za szybko. Kierowca pierwszego pojazdu jechał ul. Zamkową we Wręczycy Małej, a drugiego ul. Muznerowskiego w Krzepicach. Kierowcy tych pojazdów otrzymali wysokie mandaty i punkty karne oraz stracili prawo jazdy, które odzyskają za 3 miesiące.

Policjanci z kłobuckiej drogówki każdego dnia kontrolują prędkość w kilkunastu miejscach na terenie powiatu i dyscyplinują kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości jednocześnie stwarzając zagrożenie dla siebie samych oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zgłoszenia dotyczące zbyt szybkiej jazdy są też jednymi z najczęściej przekazywanych informacji przez samych mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, co stanowi ważny element podczas dyslokacji patroli.

W ostatnich dwóch dniach na drogach powiatu kłobuckiego prawo jazdy straciło dwóch kierowców.

W środę, kilkanaście minut po godzinie 7.00, dokument uprawniający do kierowania pojazdem stracił 64-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który jadąc na ul. Zamkowej we Wręczycy Małej, przekroczył dozwolona prędkość o 58 km/h.

Natomiast wczoraj przed południem na ul. Muznerowskiego w Krzepicach, policjanci zatrzymali peugeota, który poruszał się z prędkością 96 km/h w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Samochodem kierował doświadczony kierowca, mieszkaniec gminy Krzepice.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obaj kierowcy otrzymali wysokie mandaty, na ich konto dopisano również punkty karne, a prawo jazdy otrzymają dopiero za trzy miesiące.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz