Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwy kierowca tico uciekał przed drogówką

19:08, 03.11.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Nietrzeźwy kierowca tico uciekał przed drogówką / Kłobuck

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 16.00 mundurowi z kłobuckiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli daewoo, które na ul. Śląskiej we Wręczycy Wielkiej, jechało za szybko o ponad 20km/h. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych światłem w kolorze czerwonym, kierowca tiko ominął policjanta i odjechał. Jego ucieczka nie trwała zbyt długo, gdyż policjanci po krótkim pościgu zatrzymali pojazd, którym kierował kompletnie pijany 47-latek. W jego organizmie było ponad 3,3 promila alkoholu!

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość na ul. Śląskiej we Wręczycy Wielkiej. Kilkanaście minut po 16.00 uwagę mundurowych zwróciło tico jadące od Blachowni, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20km/h. Dodatkowo styl jazdy daewoo również wzbudził podejrzenia u doświadczonych policjantów.

Wobec takich okoliczności mundurowi postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej, jednak pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych światłem w kolorze czerwonym, kierowca tiko nie zatrzymał się i odjechał w kierunku centrum Wręczycy Wielkiej.

Jego ucieczka nie trwała zbyt długo gdyż po kilkuset metrach policyjny radiowóz dogonił daewoo i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca tico, 47-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego był kompletnie pijany. W jego organizmie było ponad 3,3 promila alkoholu.

Na nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz surowe konsekwencje. Grożą mu: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

Biorąc pod uwagę stan nietrzeźwości i trasę jaką zamierzał jechać 47-latek, można przypuszczać, że dzięki czujności doświadczonych policjantów udało się uniknąć kolejnej drogowej tragedii.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone