Zamknij
REKLAMA

Zatrzymali pijanego sprawcę kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia.

13:21, 13.01.2020 | D.D
REKLAMA
Skomentuj

W minioną niedzielę, 29 grudnia, dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informację na temat kolizji drogowej w Nowinach, której sprawca miał oddalić się z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach od zdarzenia mundurowi odnaleźli pojazd sprawcy w przydrożnym rowie, natomiast samego kierowcę odnaleźli i zatrzymali kilkanaście minut później w rejonie pobliskich pól. Okazało się, że 39-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 29 grudnia około godziny 20.30 na ul. Cichej w Nowinach. Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem daci, w którą uderzyło osobowe renault. Z przekazanej informacji wynikało, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Dacią kierowała mieszkanka gminy Wręczyca Wielka, która na skutek zdarzenia nie odniosła poważnych obrażeń ciała.

Na miejsce skierowano patrol drogówki z Kłobucka oraz mundurowych z komisariatu we Wręczycy Wielkiej.

Okazało się, że sprawca kolizji nie odjechał daleko, ponieważ po kilku minutach od zgłoszenia, mundurowi z zespołu patrolowego wręczyckiego komisariatu, w przydrożnym rowie odnaleźli poszukiwane renault. W związki z tym, że kierowcy nie było przy samochodzie, policjanci zaczęli sprawdzać teren leśny przy porzuconym pojeździe oraz pobliskie pola, na których po kilkunastu minutach odnaleźli i zatrzymali kierowcę renault. Okazało się, że pojazdem kierował 39-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie mężczyzny było ponad 1,8 promila alkoholu.

Na nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz surowe konsekwencje. Grożą mu: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

[KPP Kłobuck]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone