Zamknij
REKLAMA

18 i 19 września do gminy Lipie zawita nowoczesny dentobus

13:46, 14.09.2018 | red.
Skomentuj
REKLAMA

"Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!"

W dniach 18 i 19 września, dzięki staraniom władz powiatu kłobuckiego, do gminy Lipie zawita nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny.

W godzinach od 9.00 do 14.00 na parkingu przy Urzędzie Gminy Lipie uczniowie naszych szkół, których rodzice wyrazili zgodę na badanie i leczenie stomatologiczne będą korzystać ze świadczeń.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym 
z aparatami RTG i narzędziami do leczenia stomatologicznego uzębienia dzieci. W dentobusie będą udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

W ramach ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości 
i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej Ministerstwo Zdrowia zakupiło 16 dentobusów, które przekazane zostały wojewodom, a następnie udostępnione nieodpłatnie świadczeniodawcom wybranym do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w danych dentobusach.

Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w dentobusie są pokrywane w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

żródło: powiatklobucki.pl

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz