Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
13:55, 28.03.2020
Zdrowy sen – piękny dzień! Organizm każdego z nas do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje snu. Tak samo jak oddychanie, jedzenie czy picie, sen ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Podczas nocnego odpoczynku następuje odnowa komórek w mózgu, regeneruje się system odpowiedzialny za przemianę materii, a także zachodzi szybszy proces przepływu krwi do mięśni i wzmaga się produkcja niektórych hormonów, które odpowiadają za wiele funkcji, takich jak na przykład wzrost. Nieprawidłowy sen może mieć negatywne skutki, które znacznie wpływają na jakość naszego życia. Brak odpowiedniej dawki snu może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania układu hormonalnego oraz odpornościowego, a także do problemów z koncentracją uwagi, rozdrażnienia i ogólnego złego samopoczucia.
15:15, 08.12.2019
W wielu firmach realizowane są projekty, w które angażuje się zespół pracowników. Od tego, jakie relacje panują między nimi, zależy nie tylko atmosfera w firmie, ale też efekty wspólnych działań. To głównie od osób tworzących grupę zależy, jak wyglądać będą ich stosunki z kolegami z pracy – wzajemny szacunek i wsparcie, czy też ciągła, niezdrowa rywalizacja. Jakich zasad przestrzegać, by cieszyć się dobrymi relacjami ze współpracownikami?
8
15:13, 07.12.2019
Wiele kobiet zatrudnionych na podstawie Umowy o Pracę obawia się o dalszy przebieg kariery zawodowej w danej firmie, gdy pewnego dnia zdecyduje się na macierzyństwo. Warto wiedzieć, jakie przywileje ma w pracy młoda mama i nie tylko, bo przysługują one również kobiecie ciężarnej. Czego nie musi obawiać się pracownica spodziewająca się dziecku i po jego narodzeniu?
15:11, 06.12.2019
Myśl o poniedziałku potrafi zepsuć radość z wolnego weekendu. Gdy już nadejdzie ten znienawidzony przez wiele osób pierwszy dzień tygodnia, od rana atmosferę w pracy psuje stres i ogólne rozdrażnienie. Skuteczną receptą na te niedogodności jest dobry rozkład poniedziałkowych zajęć i zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a czasem wolnym od związanych z nią obowiązków.
15:10, 05.12.2019
Mówiąc o rozwoju zawodowym nie da się pominąć kwestii związanych ze zmianą pracy. Czasem powodowane jest to osiągnięciem ostatniego szczebla w dotychczasowej firmie. Innym razem powodem zmian jest brak możliwości awansu i zdobywania nowego doświadczenia. Nie każdy pracodawca chce inwestować w rozwój pracowników, bo nie zawsze wymaga tego zajmowane przez nich stanowisko. Po czym poznać, że przyszedł czas na zmianę pracy?
15:08, 04.12.2019
Pierwszy dzień w nowej pracy zdarza się bez względu na obecny etap kariery. Mierzą się z nim zarówno debiutanci, którzy na ścieżce zawodowej stawiają swoje pierwsze kroki, jak i wytrawni specjaliści poszukujący nowych wyzwań i możliwości rozwoju. Za każdym razem pierwszy dzień w nowej pracy niesie ze sobą wiele emocji – ekscytacje, ciekawość i stres. Jak go przerwać, by nie przytłoczyły nas nowe obowiązki, miejsce i ludzie, których poznamy.
4
12:28, 12.04.2019
Chcesz wiedzieć, jak urządzić balkon? Jak zaplanować tę przestrzeń, aby była wygodna, ładna, funkcjonalna. Jakie meble wybrać na balkon?
00:00, 08.12.2018
Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.
10:21, 06.12.2018
Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.
13:00, 25.09.2018
Niewyjaśnione zaginięcia to sprawy, które najbardziej intrygują twórce filmów na kanale YouTube „NIEDIEGETYCZNE”. Jednym z nich jest właśnie materiał, który już jakiś czas temu pojawił się w sieci i dotyczy właśnie takiej historii. Historii niewyjaśnionych zaginięć, o których również swego czasu pisaliśmy na naszym portalu. Czy po latach coś się zmieniło? Czy wiemy więcej?
11:00, 06.09.2018
Jeszcze do 2009 roku chorzy na stwardnienie rozsiane (SM) myśleli, że choroba to wyrok, że nie ma szans na poprawę stanu zdrowia czy wyleczenie. Stosowane leki mogły co najwyżej spowolnić postęp choroby, ale wywoływały ogrom bardzo poważnych skutków ubocznych. O innowacyjnej metodzie leczenia SM opowiada Cezary Głuch, właściciel CCSVI Clinicic - miejsca, w którym po raz pierwszy na świecie przeprowadzono operację udrożnienia żył wewnątrz-czaszkowych u pacjenta chorego na stwardnienie rozsiane.
12:30, 08.08.2018
Zbiórka podpisów w sprawie ograniczenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka trwa. Udało się zgromadzić 80 tys. podpisów, teraz dokument ma trafić do Watykanu. Organizatorzy szukają odpowiedniego ambasadora
21
12:55, 06.08.2018
We wtorek (22.05) toruński sąd wydał wyroki w stosunku do 63 mężczyzn zatrzymanych po meczu piłki nożnej. Sąd zdecydował m.in. o zakazach wstępu na imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na 2 lata.
12:47, 20.07.2018
Czasem nie jesteśmy w stanie przewidzieć życiowych zakrętów, na które się natkniemy. Nieraz nasza sytuacja materialna się komplikuje i stajemy przed wyzwaniem zdobycia dodatkowego dochodu. Pieniądze uzyskane z pracy na etacie okazują się niewystarczające i nagle robimy bilans tego, jakie talenty i umiejętności mogą pomóc nam w podreperowaniu domowego budżetu. I bardzo dobrze, dzięki temu możemy nawet odkryć swoją pasję i przekłuć ją w biznes.
12:44, 20.07.2018
Researcher to nikt inny, jak osoba zajmująca się wyszukiwaniem, udostępnianiem i opracowywaniem informacji na zlecenie. Pozyskuje je z różnych źródeł, porównuje i zestawia ze sobą. Jego zawód ma charakter w przeważającej części usługowy. Inna nazwa dla tego zawodu to broker informacji.
© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone