Zamknij
REKLAMA

Dom z drewna marzeniem każdego Polaka

15:11, 27.04.2020 | materiały partnera

Ekologiczne, niedrogie konstrukcje mieszkalne zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność. Łączące w sobie funkcjonalność, a także nowoczesny wygląd domy z drewna wytwarzane są przez Eko Architekturę – wiodącego producenta domów. Dyrektor firmy Przemysław Balcewicz zgodził się wyjawić kilka sekretów przedsiębiorstwa.

Panie dyrektorze, jakie konstrukcje wznoszone są przez Eko Architekturę?

Naszym wiodącym produktem, który wiele lat temu po raz pierwszy opuścił nasza firmę są domy z drewna. Te niezwykle funkcjonalne konstrukcje cieszą się dużą popularnością pośród naszych klientów. obecnie w naszej bazie znajduje sie kilkadziesiąt modeli najczęściej wybieranych przez Polaków. Oprócz tego, tworzymy domy na indywidualne zamówienie. W takim przypadku nasi specjaliści w oparciu o wywiad z klientem, tworzą plan zagospodarowania, a także dokonują niezbędnych obliczeń, które sprawią, iż wyprodukowany przez nas dom będzie w pełni bezpieczny dla mieszkańców.

Oprócz tego Eko Architektura podejmuje się produkcji:

Proszę wyjaśnić, co takiego wyróżnia Eko Architekturę pośród innych producentów?

Eko Architektura dynamicznie rozwija się na polskim rynku od wielu lat. Nasza firma oferuje najlepszą cenę na rynku. Pracownicy zatrudnieni w naszym przedsiębiorstwie bacznie monitorują sytuację na rynku i szukają rozwiązania, które pozwoli nam obniżyć cenę, aby każdego Polaka mogło być stać na zakup jednego z naszych domów z drewna. Wyłącznie Eko Architektura oferuje zestaw Premium w cenie standardowego. Okna z szybami zespolonymi oraz drzwi i osprzęt znajdują się w każdym sprzedawanym pakiecie. U konkurencji taka opcja jest średnio o 20% droższa. W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt projektów domów, w przypadku których czas realizacji nie przekracza dwóch do trzech tygodni. w przypadku domów tworzonych według wskazówek klienta, czas realizacji jest dłuższy, gdyż wymaga przygotowania planu oraz wielu obliczeń.

Czy drewno jest długotrwałym materiałem budowlanym?

Owszem, drewno pozyskiwane ze sprowadzanych z Północy drzew iglastych jest niezwykle trwałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przy odpowiedniej impregnacji, konstrukcje z drewna mogą przetrwać kilka pokoleń użytkowników. do produkcji domów z drewna wykorzystujemy drewno, którego wilgotność wynosi od 14 do 18%. Domy z drewna muszą być budowane w taki sposób, aby do każdego z drewnianych elementów miało dostęp powietrze. Wystające na zewnątrz drewniane elementy malujemy w taki sposób, aby na ich powierzchni nie utrzymywała się woda.

Czy może Pan powiedzieć cos jeszcze na temat drewna, które wykorzystujecie do produkcji domów?

Niewiele osób świadomych jest tego, iż drewno posiada szereg właściwości, które korzystnie wpływają na stan naszego zdrowia.  W drewnianych pomieszczeniach nie unosi się kurz, dzięki temu przebywanie w nich zalecane jest w szczególności osobom cierpiącym na alergię oraz astmę. Oprócz tego drewno w naturalny sposób utrzymuje poziom wilgoci wewnątrz pomieszczenia. Gdy jest jej zbyt dużo pochłania ją, natomiast gdy powietrze jest zbyt suche oddaje ją. Ciepły, brązowy kolor drewna działa kojąco na nasze nerwy, a zapach naturalnych olejków eterycznych zawarty w jego włóknach wpływa korzystnie na drogi oddechowe. Drewno jest cudownym materiałem, które wymaga minimum obróbki, co korzystnie wpływa na ekologię. Ponadto jest materiałem, który w fazie wzrostu filtruje powietrze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop