Zamknij
REKLAMA

Light Prestige – oświetlenie, które doda wnętrzom prestiżu

13:17, 29.05.2020 | Materiały partnera

Wśród polskich producentów oświetlenia, Light Prestige jest firmą zasługującą na szczególną uwagę. W jej ofercie znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy bogato zdobionych lamp, podkreślających ekskluzywny charakter pomieszczenia, jak i zwolennicy minimalistycznych czy industrialnych projektów.

Jak wykorzystać światło do aranżacji domu?

Dobrze dobrane światło potrafi wydobyć atuty nawet ze średniej klasy umeblowania. Współczesne meble często są świetnie zaprojektowanymi, ale minimalistycznymi lub wręcz surowymi bryłami. Z tego powodu główną rolę odgrywa odpowiednie wyczucie proporcji wnętrza, a także zastosowane materiały i kolorystyka. Za pomocą oświetlenia można skorygować niedoskonałe proporcje salonu i sprawić, że kolory będą żywsze lub cieplejsze, a więc przyjemniejsze w odbiorze. Warto przy tym pamiętać, że nie wystarczy zadbać o to, by było jasno. Dobrze zaplanowane cienie potrafią sprawić, że pokój jest bardziej przytulny, a silne, za to zimne światło może wpływać niekorzystnie na nastrój domowników. Warto więc wybierać świadomie nie tylko oprawy, ale także żarówki – najlepiej o neutralnej lub lekko ciepłej barwie.

Dobre oświetlenie salonu

Salon jest sercem domu i to w nim najważniejsze jest dobieranie lamp tak, by nie tylko oświetlały, ale także były ozdobą. Modele oferowane przez producentów takich jak Light Prestige dobrze pasują do eleganckich salonów w różnych stylach. Dostępne są zarówno kolekcje w tradycyjnym stylu, jak i nowoczesne oraz inspirowane industrialną stylistyką. Oprócz tego znajdą coś dla siebie miłośnicy aranżacji inspirowanych folklorem czy stylu glamour. Podczas projektowania oświetlenia salonu warto pamiętać, że zwykle najlepiej sprawdza się łączenie kilku różnych rodzajów światła – sufitowego, ściennego i stojącego. Pozwala to nadać wnętrzu głębi i swobodnie decydować, jakie światło jest nam potrzebne w danej chwili.

Łazienka i kuchnia – tam też światło jest ważne!

Kuchnia i łazienka często są najgorzej oświetlonymi pomieszczeniami w domu. Szczególnie w łazienkach często można się spotkać z nieprzyjemnym, niebieskawym światłem i problemem niedoświetlenia potrzebnych fragmentów. Łatwo można to zmienić – barwę światła poprawi nawet sama wymiana żarówek – powinny mieć neutralną lub lekko ciepłą barwę, dzięki której skóra będzie wyglądać zdrowo i naturalnie. Warto też zamontować oświetlenie blisko lustra, by dobrze widzieć własne odbicie podczas codziennej toalety. Zarówno w łazience, jak i kuchni należy stosować lampy odporne na wilgoć – najlepiej ze szklanym kloszem i osłoniętą instalacją.

Gdzie kupować lampy?

Oświetlenie Light Prestige – i innych dobrych producentów – można kupić np. na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/272_light-prestige. Warto przy tym zwracać uwagę na opis lamp, zwłaszcza dane techniczne. W niektórych przypadkach sprzedawcy sugerują zastosowanie konkretnych modeli żarówek, np. dekoracyjnych czy w specyficznym kształcie. Jest to szczególnie ważne przy zakupie lamp z mocno odsłoniętą żarówką.

Light Prestige, czyli światło jako dekoracja

Niezależnie od tego, czy urządzamy salon, czy inne wnętrze, warto dbać o to, by elementy wyposażenia pasowały do mebli i ogólnej koncepcji aranżacji. Warto przy tym stawiać przede wszystkim na jakość wykonania i dobry projekt. Oświetlenie Light Prestige to jedna z propozycji dla osób, które chcą urządzić wnętrze z klasą. Dobrze zaprojektowane oprawy i odpowiednio dobrane żarówki sprawią, że światło będzie dekoracją, a mieszkanie nabierze niepowtarzalnego charakteru.


 


 


 


 


 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop