Zamknij
REKLAMA

Dlaczego nie mogę znaleźć pracy?

12:33, 20.07.2018 | .

Znalezienie pracy dla wielu z nas nie jest taką prostą rzeczą do wykonania, jakby się mogło zdawać. Ciągłe wysyłanie CV, zabieganie o miejsce pracy, a i tak nikt się nie odzywa. Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje, czy wina leży po twojej stronie, czy po prostu to pracodawcy cię unikają.

Dlaczego? Dlaczego nie mogę znaleźć odpowiedniej dla siebie pracy?

Tak naprawdę powodów może być wiele. Oto niektóre z nich:

 • Powód najprostszy – nie szukamy! Tłumaczymy się wszystkim dookoła, że nie możemy znaleźć dobrej pracy od jakiegoś czasu, żalimy się, narzekamy, a tak naprawdę wcale nie koncentrujemy się na tym, aby znaleźć coś, co nas zainteresuje. Sporadycznie przeglądamy oferty pracy i na tym kończymy.
   
 • Nasze dokumenty aplikacyjne są źle przygotowane – przede wszystkim chodzi o czytelność, konkretne i ważne informacje. Błędy, czy to ortograficzne, edytorskie – nie są do zaakceptowania. Zanim oddasz swoje CV w ręce pracodawcy – przeczytaj je kilka razy i upewnij się, że dokument jest czytelny i bez błędów!
   
 • Nie wiemy, jak szukać i gdzie – możemy mieć taki problem, jeżeli szukamy pracy po długiej przerwie. Nie wiemy wtedy, jakie są ‘trendy’ na rynku pracy, kto jest najbardziej pożądany, jak wygląda sytuacja z wynagrodzeniem brutto netto. Jeśli chodzi o miejsca, to koncentrujemy się wyłącznie na serwisach z ogłoszeniami, a zapominamy o mediach społecznościowych, na których obecnie znaleźć można pracę niemal w każdej branży, czy odwiedzinach na stronach firm, które mogą nas zainteresować.
   
 • Nie do końca wiemy, czego tak naprawdę chcemy – pracowaliśmy w kilku branżach, ale tak naprawdę żadna z nich nie przyniosła nam tyle satysfakcji, żebyśmy chcieli w dalszym ciągu się w niej rozwijać. Chcemy spróbować nowych rzeczy, do końca nie wiedząc – dlaczego? Nie potrafimy się określić i sprecyzować własnych oczekiwań.
   
 • Wysyłamy CV wszędzie, gdzie się tylko da – często nie zwracamy uwagi na wymagania, jakie są stawiane potencjalnym kandydatom na pracowników. Nikt się do nas nie odzywa, a my przecież tak się staramy.
   
 • Nie doceniamy siebie – tak naprawdę dużo potrafimy, mamy za sobą mnóstwo praktyk, wolontariat, doświadczenie w danym kierunku, a mimo tego nie wysyłamy swoich dokumentów aplikacyjnych na miejsce, które odpowiadałoby profilem naszemu zawodowemu przygotowaniu. Brak wiary w siebie może okazać się wrogiem naszej kariery i być dla nas zgubny.
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone