Zamknij
REKLAMA

5 skutecznych sposobów na dorobienie do pensji

12:47, 20.07.2018 | .

Czasem nie jesteśmy w stanie przewidzieć życiowych zakrętów, na które się natkniemy. Nieraz nasza sytuacja materialna się komplikuje i stajemy przed wyzwaniem zdobycia dodatkowego dochodu. Pieniądze uzyskane z pracy na etacie okazują się niewystarczające i nagle robimy bilans tego, jakie talenty i umiejętności mogą pomóc nam w podreperowaniu domowego budżetu. I bardzo dobrze, dzięki temu możemy nawet odkryć swoją pasję i przekłuć ją w biznes.

 

 1. Projektowanie stron WWW, programowanie

  Nie musimy wcale skończyć studiów informatycznych czy pokrewnych, związanych z webmasteringiem, by móc tworzyć strony internetowe lub posługiwać się biegle językami programowania. Często pasja pozwala skuteczniej zdobyć pieniądze niż lata nauki na uniwersytecie. Jeżeli z łatwością przychodzi nam nauka HTML, CSS, JavaScript czy jQuery, powinniśmy celować w prace nad web designem, natomiast w przypadku bardziej zaawansowanych kompetencji informatycznych - w tworzenie programów. Stawki za tego typu prace są jak wiadomo niemałe, sięgają nawet ponad 4200 złotych brutto.
   
 2. Projektowanie multimediów

  Jeżeli potrafimy obsługiwać programy do tworzenia grafiki, wideo czy dźwięku, to jesteśmy w domu. Tutaj również możemy wykorzystać swój talent w celach komercyjnych, a i zapłacą nam za to niemało, w zależności od jakości naszych dzieł. Wreszcie nasze wysokie poczucie estetyki przyniesie wymierne korzyści. Dlaczego zrobione przez nas piękne zdjęcia chować głęboko na dysku komputera, kiedy można pokazać je światu? To samo tyczy się własnoręcznie wykonanych i obrobionych filmów, a także ścieżek dźwiękowych.
   
 3. Copywriting

  Analogicznie sprawa ma się z talentem literackim. Pisanie tekstów na potrzeby Internetu to dziś dość popularny sposób na dorabianie. Kiedyś osoba w ten sposób utalentowana miała spore bariery przed publikacją własnych utworów dla szerszego grona odbiorców. W dobie najważniejszego nowego medium stało się to całkiem proste. Możemy podjąć współpracę z adekwatnymi firmami bądź sprzedawać artykuły na stronach związanych z freelancingiem.
   
 4. Tłumaczenia

  W dzisiejszym świecie większość z nas zna przynajmniej jeden język obcy, z reguły ten najpopularniejszy, czyli angielski. Co nie przeszkadza dzięki temu zdobywać pieniądze. Hiszpański, rosyjski, niemiecki czy nawet chiński czy japoński – języków mamy do wyboru, do koloru. Zleceń na tłumaczenia, zwłaszcza tych egzotycznych, pojawia się wszędzie mnóstwo, a najwięcej w Internecie. Warto skorzystać z tego prężnie rozwijającego się medium, by przekuć zdolności i umiejętności w zysk.
   
 5. Korepetycje

  W dobie masowej edukacji każdy z nas może się zazwyczaj poszczycić jakimś kierunkowym wykształceniem. Czy to jest filologia polska, czy matematyka, czy inżynieria materiałowa – na pewno znajdą się chętni na to, byśmy udzielili im prywatnych lekcji. Na studiach występują różne, czasem dość nietypowe kursy i wiedza, którą kiedyś nabyliśmy na uniwersytecie, a którą uznaliśmy z marszu za nieprzydatną, nagle może okazać się rentowna. Pocieszające, prawda?

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© klobuck365.pl | Prawa zastrzeżone