Zamknij
REKLAMA

Pokonaj syndrom poniedziałku, dobrze zacznij tydzień w pracy

15:11, 06.12.2019 | materiały partnera

Myśl o poniedziałku potrafi zepsuć radość z wolnego weekendu. Gdy już nadejdzie ten znienawidzony przez wiele osób pierwszy dzień tygodnia, od rana atmosferę w pracy psuje stres i ogólne rozdrażnienie. Skuteczną receptą na te niedogodności jest dobry rozkład poniedziałkowych zajęć i zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a czasem wolnym od związanych z nią obowiązków.

Dobry plan od pierwszego dnia w pracy

O dobry plan realizacji służbowych zadań zadbaj już od pierwszego dnia pracy. Zabierz się za to, gdy tylko zapoznasz się ze swoimi obowiązkami zawodowymi. Część z nich poznasz czytając oferty pracy dostępne np. w serwisie internetowym Pracuj.pl. W ten sposób zyskasz ogólny zarys tego, co czeka Cię wraz z objęciem posady. Zastanów się przy tym, czy dana praca nie przerasta Twoich kompetencji i umiejętności. Dobrze, jeśli mieści się w zakresie zainteresowań i pasji. Wówczas każdy dzień spędzony na wypełnianiu obowiązków zawodowych będzie niósł ze sobą wiele satysfakcji i ciekawych doświadczeń.

Praca, w której posiadanie przez Ciebie kompetencje będą niewystarczające, stanie się źródłem frustracji i ciągłym wyścigiem z czasem potrzebnym na doszkolenie się. Nie mając odpowiedniej praktyki i doświadczenie, nawet najprostsze zadania zajmą Ci znaczną część dnia, a na pozostałe potrzebne będą dodatkowe godziny spędzane w biurze.

Nie zabieraj pracy z biura na wolny weekend

Sposobem na pozbycie się złego podejścia do poniedziałku w pracy jest dobry odpoczynek weekendowy. Postaraj się spędzić go z dala od obowiązków zawodowych. Skup się na przyjemnościach i wzmacnianiu więzi z bliskimi. Nie myśl o zadaniach, jakie czekają na Twój powrót do biura. Staraj się też unikać zabierania ze sobą pracy na weekend do domu. W przemęczone pracą osoby syndrom poniedziałku uderza ze zdwojoną siłą.

Zadbaj o atmosferę w pracy

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobra atmosfera w pracy sprawia, że przychodzi się do niej z przyjemnością. Zadbaj więc o życzliwość i serdeczne relacje ze współpracownikami. Nie pozwól, by złe nastroje jednej z osób w zespole udzieliły się pozostałym. Zaproponuj kolegom i koleżankom przyjście do pracy w poniedziałek o kwadrans wcześniej i swój roboczy dzień zacznijcie od miłej pogawędki przy porannej kawie.

Zaproponuj kolegom z biura wprowadzenie poniedziałków bez narzekania. Taki zwyczaj zmotywuje Was do szukania pozytywnych rzeczy, a od tego już tylko krok do dobrego humoru i bezstresowego poniedziałku w pracy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop