Podnośnik koszowy: dlaczego wynajem może być lepszy od zakupu nawet przy częstym używaniu?

O tym, że do sporadycznych prac podnośnik koszowy lepiej jest wynająć, a nie kupić, nikogo nie trzeba przekonywać. Ale dlaczego to samo można powiedzieć, kiedy z podobnego sprzętu korzysta się relatywnie często – dlaczego wtedy też nierzadko lepiej będzie zdecydować się nie na zakup, ale na wynajmowanie podnośników?

Wynajem dla sprawnej realizacji różnych zadań

Wynajem podnośnika koszowego pozwala za każdym razem dobrać sprzęt idealny do realizacji poszczególnych zadań. Od konserwacji oświetlenia zewnętrznego, przez montaż banerów reklamowych, aż po prace naprawcze przy dachu i poprawki malarskie na elewacji – wszędzie tam podnośnik koszowy może być niezwykle pomocny, jednak nie zawsze idealny będzie dokładnie ten sam model. Kupując podnośnik, trzeba się zdecydować na konkretny wariant, natomiast wynajmując, można za każdym razem postawić na optymalne rozwiązanie. Podnośniki nożycowe, na samochodach czy na przyczepkach mają nieco inne parametry pracy, a ponieważ różne są także ceny wynajmu, to pozostawienie sobie elastycznego wyboru zawsze daje dobre owoce.

Nie tylko używanie generuje koszty

Mając własny podnośnik koszowy, nie trzeba się martwić kosztami jego pracy. To prawda, ale nadal wtedy ponosi się wiele innych kosztów. Najbardziej oczywiste wydają się opłaty związane z konserwacją czy ewentualnymi naprawami, których taki sprzęt prędzej czy później będzie wymagał. Ale trzeba też pomyśleć nad zabezpieczeniem podnośnika na czas postoju – przestrzeń, monitoring, dodatkowe ubezpieczenie. To wszystko kosztuje, a płacąc raz za wynajem podnośnika koszowego, można te wszystkie problemy rozwiązać, z góry wiedząc, ile będzie to kosztowało.

Łatwiejsze przywracanie sprawności

Każdy sprzęt – nawet najbardziej zadbany, nawet najwyższej klasy – kiedyś odmówi posłuszeństwa i wtedy kluczowe jest najszybsze przywrócenie mu pełnej sprawności. Mając własny podnośnik, trzeba zdać się na serwis zewnętrzny, którego koszt może być wysoki, a dostępność ograniczona. Jeśli zaś chodzi o wynajem podnośników koszowych, to przy realizacji w profesjonalnej firmie, serwis jest świadczony w takich przypadkach natychmiast, a jeśli naprawa okazałaby się niemożliwa, to często podstawia się kolejny podnośnik, żeby nie opóźniać prac.

Przeczytaj także:  Ekogroszek workowany - nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie ogrzewania

Wszystko sprowadza się zatem do dwóch kwestii kosztów i wygody. Patrzenie tylko na wysokość rachunku może być w tym przypadku mylące, ale jeśli wszystko podsumować, to wynajem wcale nie musi kosztować więcej niż zakup, a co do komfortu – tu właściwie każde porównanie wskazuje na przewagę najmu. I taki wynik dotyczy również tych firm, w których podnośnik koszowy wykorzystywany jest regularnie.

Przewiń na górę